By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to NielsB (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablon praw autorskich)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=253306

Czwarty dzień pielgrzymki studentów WSKSiM do Santiago de Compostella

Dziś czwarty dzień pieszej pielgrzymki studentów WSKSiM, którzy zmierzają drogą św. Jakuba do Santiago de Compostella w Hiszpanii. Punktem startowym była Fatima. Obecnie pielgrzymi znajdują się w pobliżu miejscowości Coimbra w Portugalii i idą trasą wzdłuż zachodniej granicy kraju. Dziś mają pokonać 38 km, a cały szlak to ok. 500 km.

Grupa liczy 9 osób. Wśród nich jest m.in. młode małżeństwo, które w ramach podróży poślubnej wybrało się w wędrówkę do Santiago de Compostella.

Pielgrzymowanie do grobu św. Jakuba jest szczególne; każdy z nas przeżywa tę wędrówkę indywidualnie – mówił jej opiekun o. Benedykt Cisoń CSsR.

– Spotykamy ludzi z różnych stron świata, z różnym podejściem, wierzących i niewierzących. Akurat ten szlak jest szlakiem dwukierunkowym: jedni zmierzają do Fatimy, co nie oznacza, że zmierzają w celach religijnych, pobożnościowych, mogą zmierzać w celach turystycznych. My jesteśmy tymi, którzy idą żółtymi strzałkami zmierzając do Santiago, a więc żółte do Santiago, a niebieskie do Fatimy. Na drodze są różne nastroje, różne osoby spotykamy, ale na pewno doświadczamy przeogromnej życzliwości – powiedział o. Benedykt Cisoń CSsR.

Obecna pielgrzymka studentów WSKSiM do grobu św. Jakuba jest już trzecią tego rodzaju wędrówką, jaką podejmują wychowankowie toruńskiej uczelni. Poprzednie pielgrzymki – różnymi trasami – odbyły się w roku 2011 i 2013.

 

RIRM

drukuj