fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Toruń: W WSKSiM odbędzie się sympozjum „Oblicza kolonizacji mediów”

„Oblicza kolonizacji mediów” – pod takim tytułem odbędzie się dziś sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Wydarzenie organizowane jest jak co roku z okazji wspomnienia patrona dziennikarzy św. Franciszka Salezego.

Naukowe spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w auli uczelni. O programie mówi rektor-założyciel uczelni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– W programie o godz. 10.20 pani Barbara Bubula, poseł na Sejm, były członek KRRiT. Temat: struktura własności mediów w Polsce. 10.50 – ks. dr Zenon Hanas SAC z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego. Temat: kondycja mediów katolickich w Polsce po 1989 roku. Pani dr Jolanta Hajdasz, przewodnicząca Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, dyrektor Centrum Monitoringu Mediów. Temat: misja publiczna mediów w Polsce – w poszukiwaniu modelu funkcjonowania – informuje o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wśród prelegentów są m.in. ks. bp dr Adam Lepa, dr Martin Lohmann -medioznawca z Niemiec oraz ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

Współorganizatorem sympozjum jest Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj