fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm: Konferencja PiS ws. polityki rozwoju z udziałem prezesa J. Kaczyńskiego

W Sejmie odbędzie się dziś konferencja dotycząca polityki rozwoju w Polsce organizowana przez klub parlamentarny PiS. W spotkaniu wezmą udział parlamentarzyści oraz samorządowcy. Głos zabiorą m.in. prezes Jarosław Kaczyński oraz szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Kwestie ważne dla samorządowców omówią m.in. minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski zwrócił uwagę, że rząd uchwalił dotychczas szereg programów skierowanych dla Polski lokalnej.

Chodzi o to, by wzrost gospodarczy i te pieniądze, które rzeczywiście są większe, bo mamy dzisiaj jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych w Europie, jak nie największy, czyli powyżej 4 proc., by ten wzrost trafiał na rozwój do społeczności lokalnych. Chociażby olbrzymi program drogowy. Wiemy, ile dróg gminnych i powiatowych nie jest wystarczająco dobrze zbudowanych i wyremontowanych. Ale też na linie kolejowe i inne obiekty. Chociażby chodzi o te programy, które proponuje minister sportu – na rozwój infrastruktury sportowej czy też wprost skierowane do rodzin. To wszystko jest kierowane do samorządu i głęboko ufamy, że samorządy dobrze wykorzystają te pieniądze – powiedział Arkadiusz Czartoryski.

Konferencja rozpocznie się o godz. 12.00. Po wystąpieniach zaplanowano dyskusję.

RIRM

drukuj