fot. PAP/Grzegorz Momot

Uczniowie z czterech województw rozpoczynają ferie zimowe

Od dziś w kolejnych województwach rozpoczynają się ferie zimowe. Wolne będą mieli uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Do szkoły wrócą 10 lutego.

Ferie zimowe to czas, w którym wiele osób wraz z dziećmi wyjeżdża np. w góry. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwa Policja, która prowadzi akcję „Dojedź (My) bezpiecznie do celu”.

Policjanci zalecają, by jeszcze przed wyjazdem pamiętać o zatankowaniu auta do pełna, ponieważ podróż może nieoczekiwanie się przedłużyć. Policja przypomina także o odpowiednim zapakowaniu bagaży – mówi Monika Chlebicz, rzecznik kujawsko-pomorskiej Policji.

– Zdarza się tak, że pakując się na zimowy wypoczynek zabieramy bardzo dużo rzeczy i okazuje się, że nie wszystko się zmieściło do bagażnika i jest upychane gdzie się da. Czasami zasłania to widoczność kierowcy i wtedy realnie wpływa na bezpieczeństwo całej rodziny podróżującej takim autem, a wręcz przy jakimś gwałtownym hamowaniu te rzeczy, położone w sposób niezabezpieczony, mogą stanowić zagrożenie – wskazuje Monika Chlebicz.

Tymczasem w poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Ta grupa jako pierwsza rozpoczęła ferie.

Jeszcze przez ponad tydzień wolne będą mieli uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

RIRM

drukuj