fot. twitter.com/SolidarnaPL

Apel Solidarnej Polski do PiS ws. poparcia uchwały broniącej dobrego imienia Polski

Solidarna Polska apeluje do Prawa i Sprawiedliwości o poparcie uchwały broniącej dobrego imienia naszego kraju. To reakcja na przyjętą niedawno przez Parlament Europejski rezolucję, w której cała UE została uznana za „strefę wolności osób LGBTiQ”.

Rezolucja została przyjęta 492 głosami, przy 141 przeciwnych, 46 europosłów wstrzymało się od głosu. Dokument wsparli eurodeputowani polskiej opozycji.

Solidarna Polska wskazuje, że rezolucja jest odpowiedzią na fałszywe informacje o tym, że w naszym kraju funkcjonują tzw. strefy wolne od LGBT.

W Polsce nie ma takich miejsc. Są za to samorządy, które wspierają rodziny i przyjęły Kartę Praw Rodziny – zaznaczył europoseł, polityk Solidarnej Polski, Patryk Jaki.

Partia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro złożyła w piątek w Sejmie projekt uchwały wzywający do ochrony dobrego imienia naszego kraju i wyrażający sprzeciw wobec fałszywej wizji rodziny i podstawowych wartości. Podkreślono w niej, że Polska stoi na straży swojej konstytucji i dba o prawa człowieka.

Liczymy, że uchwałę poprzez nie tylko PiS, ale że będzie to projekt zaakceptowany ponad podziałami – mówił Patryk Jaki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

By polski Sejm nie był bierny wobec tego typu ataku na porządek konstytucyjny państwa, ale również na jego wizerunek. Samo to sformułowanie, że w Polsce istnieją „strefy wolne od LGBT”, tak naprawdę sugestia, że są jakieś getta, gdzie osoby LGBT nie mogą wchodzić, czy stoją jacyś selekcjonerzy w restauracjach, czy innych miejscach i sprawdzają, kto ma jaką orientację seksualną, to jest po prostu nieprawda. To jest nieprawda o naszym państwie. Nasze państwo na przestrzeni wieków należało do jednych z najbardziej tolerancyjnych – wskazał euro poseł.

Rezolucja przyjęta przez PE, choć nie ma bezpośrednich konsekwencji, może stanowić wstęp do finansowego karania Polski za rzekome naruszanie wolności osób homoseksualnych w ramach tzw. mechanizmu praworządności.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl