By Wojtekskalski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15741173

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem w ośmiu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed silnym wiatrem w zachodniej części kraju i wzdłuż południowej granicy, w sumie w ośmiu województwach. Nad morzem i na pogórzu porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h.

Alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem wydano dla województwa zachodnio-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodnich i południowych powiatów woj. dolnośląskiego, oraz południowych powiatów woj. opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W regionach tych prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach przeważnie do 75 km/h, z południowego zachodu. Silniejsze porywy wiatru, do 80 km/h wystąpią w powiatach nadmorskich, w górach i na pogórzu.

W piątek silny wiatr notowany był w całym kraju. Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce porywy przekraczały 100 km/h.

Według informacji przekazanych przez Szymona Ogórka, synoptyka IMGW, w sobotę największej ilości rozpogodzeń należy się spodziewać na południowym wschodzie. W tych regionach jest najmniejsza szansa na przelotne opady deszczu.

„Natomiast najwięcej opadów w godzinach około południowych należy się spodziewać na zachodzie i północnym zachodzie. W tych miejscach będzie strefa opadów ciągłych” – tłumaczył.

W sobotę temperatura w ciągu dnia będzie wynosić od około 5-7 stopni Celsjusza na północy do około 11 st. C na południu i południowym wchodzie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl