fot. Konrad Wojciech Samorodny

Warsztaty „Zrozumieć media” w Tarnowskich Górach

Młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tarnowskich Górach uczestniczyła w kolejnych warsztatach z cyklu „Zrozumieć media”. Zajęcia przygotowali wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej we współpracy z pracownikami Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Termin warsztatów wiąże się z przypadającą dziś 30. rocznicą śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Choć założyciel Ruchu Światło-Życie urodził się w Rybniku, to do szkoły podstawowej uczęszczał właśnie w Tarnowskich Górach. Nieprzypadkowo zatem warsztaty poprzedziła projekcja filmu pt. „Prorok nie umiera – ksiądz Franciszek Blachnicki”. Następnie na pytania dotyczące roli obrazu, dźwięku, światła czy montażu odpowiadali pracownicy Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Największą zaletą warsztatów – jak wskazywali sami nauczyciele – jest praktyka. Młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego próbowała swoich sił przy redagowaniu materiałów prasowych, wcielała się w rolę prezenterów oraz mogła zobaczyć, jak wygląda sprzęt wykorzystywany na co dzień przy transmisjach telewizyjnych.

Jak powiedziała zastępca dyrektora szkół w Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Danuta Wyderka, to nie są warsztaty polegające tylko na tym, że ktoś cały czas mówi albo na prezentacji coś przedstawia.

Warsztaty z cyklu „Zrozumieć media” odbywają się w całej Polsce. Medialna edukacja młodzieży jest możliwa m.in. dzięki wsparciu z 1 proc. przekazywanego na Fundację „Nasza Przyszłość”.

Warsztaty medialne w Tarnowskich Górach

Audio MP3
Pobierz


 

GALERIA

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj