Ostatni dzień lutego ciepły, ale na północy deszczowy

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy niż znad Morza Północnego, jedynie wschodnie krańce kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu.

Polska będzie pod wpływem zatoki wspomnianego niżu, z zachodu w głąb kraju przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny. Przed frontem znajdować się ciepła, polarno-morska masa powietrza, za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 988 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępujące od zachodu opady deszczu. Temperatura maksymalna na zachodzie oraz na północy od 5 st. do 9 st.,  na pozostałym obszarze od 10 st. do 14 st., a w Małopolsce lokalnie nawet do 17 st. Wiatr umiarkowany, na Pomorzu, w Małopolsce i na Podkarpaciu okresami dość silny, porywisty z kierunków południowych. Wiatr w porywach na południu i południowym wschodzie  do 65 km/h, a w Karpatach  do 90 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr  w porywach do 130 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem  wysoko w  górach śniegu. Przejściowo na południowym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym, w rejonie Kotliny Kłodzkiej prognozowana wysokość opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura minimalna od 2 st. do 6 st., w kotlinach górskich od 0 st. do 2° st. Wiatr umiarkowany, na południu kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wiatr w porywach na południowym wschodzie do 65 km/h a w Bieszczadach do 75 km/h. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach do 120 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl