fot. Jakub Grabowski

Świadectwo absolwentów AKSiM: Monika i Dawid Tomaszkowie

Podczas tegorocznej pielgrzymki studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu swoje świadectwo wygłosili m.in. Monika i Dawid Tomaszkowie. Monika Tomaszek to nasza redakcyjna koleżanka, dziennikarz i fotograf Radia Maryja. Małżonkowie poznali się na studiach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (obecnie w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu).

Społeczność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pielgrzymowała w czwartek (6 października 2022 roku) do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pątnicy u Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny wypraszali łaski dla rodzin, całej naszej Ojczyzny oraz modlili się o pokój na świecie. Była to również okazja dla studentów do modlitwy o rozeznanie powołania m.in. do małżeństwa. [czytaj więcej]

Monika Tomaszek pracuje w Radiu Maryja. Z toruńską rozgłośnią związana jest od drugiego roku studiów. To wtedy rozpoczęła swoje praktyki zawodowe.

– Robię teraz to, co właściwie robiłam na studiach. Odbywaliśmy dużo praktyk i to rzutuje na pracę w codzienności – zaznaczyła absolwentka toruńskiej uczelni.

Studenci AKSiM, podobnie jak wcześniej studenci WSKSiM, mają zapewnioną możliwość głębokiej formacji duchowej. Monika nie ukrywa, że to z tego względu zdecydowała się na studia właśnie w tej uczelni.

We wspomnianej formacji duchowej ogromną rolę odgrywa coroczna pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Dawid Tomaszek podkreślił, że wielokrotnie brał udział w studenckiej pielgrzymce do Kalisza, by modlić się o dobrą żonę.

– Wiele razy byłem tutaj, w sanktuarium św. Józefa, i modliłem się, (…) aby to było zawsze zgodne z wolą Bożą – tak jak Pan Bóg poprowadzi. I tak Pan Bóg poprowadził, że najpierw znalazłem się na studiach w Toruniu, później poznałem Monikę i teraz jesteśmy małżeństwem od ponad roku. Jesteśmy szczęśliwym małżeństwem – mówił absolwent toruńskiej uczelni.

Data ślubu Moniki i Dawida nie była przypadkowa, bowiem miał on miejsce 14 sierpnia 2021 roku, czyli w liturgiczne wspomnienie św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. Podobnie nieprzypadkowe było miejsce ich ślubu. Sakramentalny związek małżeński zawarli w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Pochodzimy z różnych miejsc, ale spotkaliśmy się w Toruniu i ślub wzięliśmy w miejscu, które jest nam bardzo bliskie – podkreśliła Monika.

Dawid zwrócił uwagę, że warto podjąć studia w AKSiM, ponieważ „opłaciły się” one w przypadku jego i jego żony.

– Akademia nie tylko dała nam wykształcenie, ale też „drugą połówkę” i miejsce zamieszkania, bo Toruń bardzo nam się spodobał – zaznaczył Dawid.

Ponadto – jak dodała Monika – uczelnia mocno stawia na praktyki, które pozwalają wypracować warsztat potrzebny do pracy w mediach – w tym w Radiu Maryja czy Telewizji Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj