fot. PAP/Andrzej Grygiel

M. Dworczyk o słowach Schetyny: PO-KO jest niewiarygodne, ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień

PO-KO jest ugrupowaniem skrajnie niewiarygodnym, ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który w piątek uznał, za błąd podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.

Szef PO Grzegorz Schetyna w wystąpieniu podczas Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej nawiązał m.in. do kwestii podwyższenia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL.

„Jest w nas już wielka siła, a będzie nas tylko więcej. Proponujemy zupełnie inną politykę. Musi być ona oparta na stałym dialogu i szczerości. To nas musi odróżniać od obecnej, dzisiejszej władzy. Nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu. Dlatego, jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, o słynne 67 lat, to przyznajemy – to był błąd. Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu” – oświadczył Schetyna.

Michał Dworczyk odnosząc się do tej wypowiedzi zwrócił uwagę, że ta deklaracja zaskoczyła wielu z jego partyjnych kolegów.

„Kolejny dowód, że POKO jest ugrupowaniem skrajnie niewiarygodnym. Ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień” – napisał Michał Dworczyk na Twitterze.

Do wystąpienia Schetyny odniósł się także marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

„Nie chcę być małostkowy, ale jak już Schetyna pokusił się o szczerość i bije się w piersi, to mógłby przeprosić za jego partyjnego kolegę, który mówił że pieniędzy, które się Polakom należały przez poprzednie lata >>nie było i miało nigdy nie być<<„ – napisał Karczewski na Twitterze, opatrując wpis tagiem „Puste Obietnice”.

Wcześniej szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński komentując wypowiedź Schetyny stwierdził: „nikt ci tyle nie da, ile ci PO kłamliwie obieca”.

„Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd, a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że >>należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego<<. Dzisiejsza konwencja to kolejne puste obietnice” – ocenił polityk PiS.

PAP/RIRM

drukuj