fot. PAP/Piotr Polak

A. Bielan: Chaos konstytucyjny wywołany przez PO był spowodowany chęcią zmiany kandydata

Przedstawiciele sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, w tym europoseł Adam Bielan, wskazują, że Platforma Obywatelska doprowadziła do chaosu konstytucyjnego tylko po to, by wymienić kandydata.

Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że nie będzie brała udziału w wyborach. Zarząd PO zdecydował w piątek, że jej miejsce zajmie prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Do sprawy odniósł się rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan. Europoseł wytknął politykom PO, że w upokarzający sposób zmusili Kidawę-Błońską do rezygnacji.

– Platforma doprowadziła do olbrzymiego chaosu konstytucyjnego tylko po to, żeby wymienić panią Małgorzatę Kidawę-Błońską na dublera. Pani Kidawa-Błońska, o której Grzegorz Schetyna jeszcze we wrześniu ubiegłego roku, przedstawiając ją jako kandydata na premiera, mówił: „Nie wiem, jak mogliśmy wcześniej na to nie wpaść”. Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, o której Borys Budka 29 lutego na konwencji wśród setek działaczy PO mówił: „Dziś rozpoczynamy długi bieg po zwycięstwo. Małgosiu, wszyscy jesteśmy twoim sztabem”. Otóż, gdy pani marszałek w tym miejscu została zmuszona do upokarzającej rezygnacji, była sama. Nie było całego sztabu, pana Budki, pana Schetyny czy pana Arłukowicza – zaznaczył Adam Bielan.

W przyszłym tygodniu, 21 maja, w Senacie ruszą prace nad ustawą PiS ws. wyborów prezydenckich. Projektem zajmą się trzy komisje.

Zakłada on, że w wyborach prezydenckich w 2020 r. głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl