fot. PAP/Maciej Kulczyński

Ruszył proces byłego senatora PO Józefa Piniora

Przed wrocławskim sądem rejonowym ruszył proces byłego senatora PO Józefa Piniora i jego asystenta Jarosława Wardęgi. Obaj oskarżeni są o korupcję. Proces, decyzją sądu, będzie niejawny.

Józef Pinior to były działacz podziemnej „Solidarności”, były poseł PO do parlamentu Europejskiego i były senator. Obecnie oskarżony jest w procesie o przyjmowanie łapówek. W poniedziałek przed  wrocławskim sądem rejonowym ruszył proces w tej sprawie. Będzie on jednak niejawny.

– Jawność została wyjątkowo wyłączona ze względu na stan zdrowia jednego z oskarżonych. Biegły lekarz sądowy bowiem stwierdził, że udział mediów podczas rozprawy, gdy oskarżony będzie składał wyjaśnienia, mógłby oddziaływać na niego negatywnie w zakresie jego stanu zdrowia – powiedział Marek Poteralski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Chodzi o Albina M., któremu zarzucono wręczanie łapówek. Józef Pinior nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że jest ofiarą rządów Prawa i Sprawiedliwości.

– Ja jestem za tym, żeby ta rozprawa była jawna. Jestem pewny, że ona doprowadza do mojej niewinności, do ogłoszenia mojej niewinności. Taki będzie wyrok tego sądu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości – podkreślił Józef Pinior.

Według materiału zgromadzonego przez śledczych, Józef Pinior wraz ze swoim asystentem w 2015 r. za 40 tys. zł próbowali załatwić biznesmenowi Tomaszowi G. korzystne rozstrzygnięcie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz w Komendzie Głównej Straży Pożarnej. Z kolei biznesmenom Albinowi M. i Krystianowi S. za 20 tys. zł były senator miał załatwić koncesję na wydobywanie kopalin. Materiałem dowodowym w sprawie są nagrania rozmów telefonicznych. Kolejny akt oskarżenia dotyczy podejrzeń uzyskania wynagrodzenia za nieprzeprowadzone wykłady oraz podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl