fot. twitter/pisorgpl

PiS chce reakcji władz PO na „taśmy Neumanna”

Politycy PiS oczekują reakcji władz PO: przewodniczącego partii Grzegorza Schetyny i wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na ujawnione nagrania rozmów szefa klubu PO-KO Sławomira Neumanna. Politycy PiS pytają też, czy wypowiedzi Neumanna są stanowiskiem całej Koalicji Obywatelskiej.

TVP Info opublikowała w piątek nagranie rozmowy Neumanna z lokalnymi działaczami PO z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku. Polityk w wulgarny sposób wypowiada się na temat sytuacji w tym mieście; rozmowa dotyczy też ewentualnych zarzutów prokuratorskich dla związanych z PO prezydentów miast. Lider pomorskiej PO deklaruje, że stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem, warunkiem jest jednak członkostwo w Platformie.

Zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel ocenił, że „zasady lojalności”, o których mówił Neumann były dla „rodzinnych organizacji przedsiębiorców charakterystycznych dla południowej części Włoch”, a nie dla polityków.

W polityce powinniśmy kierować się zasadami, uczciwością, a nie tym, że jeżeli należysz do mojej grupy, do mojej rodziny, a jak wyjdziesz, to cię zniszczę” – podkreślił Radosław Fogiel.

Zastępca rzecznika PiS zwracał też uwagę, że słowa Neumanna odnoszące się do sytuacji w Tczewie to wyraz pogardy polityka wobec Polaków i ich małych ojczyzn.

Możemy powiedzieć, że dziś wszyscy jesteśmy z Tczewa, a za Tczew każdy z wyborców może podstawić dowolną miejscowość, w której mieszka, bo ta pogarda, którą bardzo szczerze Sławomir Neumann wyraził (…) jest dla Platformy Obywatelskiej czymś charakterystycznym” – zaznaczył polityk.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski pytał, czy wypowiedzi Neumanna są stanowiskiem całej Koalicji Obywatelskiej.

Co na to Grzegorz Schetyna? Czy to jest też jego zdanie? Czy on też tak ocenia wyborców, mieszkańców Tczewa? Czy – stawiając za nazwę Tczewa nazwy innych miejscowości – wyborców w Polsce powiatowej, gminnej? Czy to jest też zdanie pani marszałek Kidawy-Błońskiej?” – pytał Krzysztof Sobolewski.

Oczekujemy na reakcję PO – Grzegorza Schetyny i pani marszałek Kidawy-Błońskiej” – oświadczył.

Polityk skierował też pytanie do władz Platformy, kto będzie nowym szefem klubu PO-KO.

Chyba nie będzie nim nadal przewodniczący Neumann?” – pytał Krzysztof Sobolewski.

Chyba, że wyraża poglądy całego klubu parlamentarnego PO-KO. To wtedy zrozumiemy, jeżeli Grzegorz Schetyna zdecyduje pozostawić go na tym stanowisku” – dodał Radosław Fogiel.

 

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl