fot. PAP/Radek Pietruszka

Pożegnanie śp. Kornela Morawieckiego

W Sejmie została wystawiona trumna z ciałem marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Po południu Kornela Morawieckiego będą mogli pożegnać mieszkańcy stolicy.

 

Ceremonia wystawienia trumny z ciałem Kornela Morawieckiego rozpoczęła się o 12.00 w Sali Kolumnowej. W godz. od 13.00 do 18.00 pełniona będzie warta honorowa przy trumnie marszałka seniora. W tym czasie Sala Kolumnowa będzie dostępna dla wszystkich osób, które chciałyby osobiście pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

O godz. 19.00 sprzed pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie kondukt żałobny z trumną z ciałem marszałka seniora wyruszy do Katedry Polowej Wojska Polskiego. Do konduktu są zaproszone także wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

O godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej WP. To tam jutro o godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa.

Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbędzie się ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu 8 kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

 

TV Trwam News

drukuj