fot. twitter.com

Min. M. Dworczyk: Wszystkich chcących pożegnać Kornela Morawieckiego zapraszamy na piątkowe uroczystości

Wszyscy chcący pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszeni są do udziału w piątkowych uroczystościach: kondukcie żałobnym i czuwaniu w Katedrze Polowej Wojska Polskiego – podał w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

„Wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszone są do udziału w uroczystym kondukcie żałobnym, który wyruszy jutro o g. 19 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. O g. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej WP” – napisał w czwartek Michał Dworczyk na Twitterze.

Msza św. pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej WP w Warszawie, następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Od wtorku na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Księga będzie dostępna także w czwartek w godz. 9.00-19.00.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

PAP

drukuj