K. Morawiecki: Największym wyzwaniem jest jedność między nami

Największe wyzwanie to jest właśnie ta jedność między nami. […] Jeśli to zyskamy, to wszystkie inne problemy będą łatwiej się rozwiązywały – powiedział w rozmowie z dziennikarzami po expose premiera Mateusza Morawieckiego Kornel Morawiecki, marszałek senior Sejmu VIII kadencji.

Kornel Morawiecki przypomniał, że jego syn, jeszcze pracując jako prezes banku, potrafił namówić innych na finansowe wparcie działalności niektórych polskich instytucji.

– On w tej swojej pracy, w tej pracy prezesa banku, którego był tylko prezesem, a nie właścicielem, skłaniał tych właścicieli, żeby dawali wielkie miliony, wielkie sumy, na kulturę polską, na serial „Czas honoru”, na działalność IPN, na Żołnierzy Wyklętych itd. – zwrócił uwagę marszałek senior.

W wystąpieniu premiera najważniejsze dla mnie były słowa o tym, że wszyscy jesteśmy biało-czerwoną drużyną – ocenił poseł koła Wolni i Solidarni.

– Dla mnie najważniejsze były te aspekty […] łączące; te aspekty, kiedy on podkreśla, jesteśmy tą biało-czerwoną drużyną wszyscy, my – Polacy, że to nie jest tylko drużyna Mateusza Morawieckiego czy drużyna PiS-u, że my razem jesteśmy tą biało-czerwoną drużyną. To pasuje do naszych barw i to wydaje mi się bardzo ważne – zaznaczył.

Podczas swojego expose premier Mateusz Morawiecki poruszył bardzo wiele aspektów. Wszystkie są bardzo ważne, ponieważ dotyczą ważnych problemów społecznych – podkreślił polityk.

– To są wszystko takie segmentowe zapowiedzi. On odnosił się do dużych społecznych bolączek, problemów, grup, jak seniorzy, jak młodzież, jak służba zdrowia, jak górnictwo. Moim zdaniem może nawet zbyt szczegółowo wiele rzeczy tam akcentował, ale widocznie poczuwa się do odpowiedzialności za całość. To też mi się podoba – powiedział Kornel Morawiecki.

RIRM

drukuj