Premier Morawiecki poinformował o zmianach w KPRM

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś o zmianach w rządzie.  Nowym rzecznikiem rządu zostanie poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska. Zastąpi na tym stanowisku Rafała Bochenka. Michał Dworczyk pokieruje Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a Marek Suski został szefem gabinetu politycznego premiera.

Premier podczas dzisiejszej konferencji podziękował Rafałowi Bochenkowi za dotychczasową pracę i poinformował, że pozostanie w jego kancelarii.

Pan minister w różnych okresach, w których trzeba było bardzo szybko, pilnie odpowiadać, zawsze był do usług, tak jak powinniśmy wszyscy funkcjonować. Panie ministrze, proszę przyjąć moje najszczersze wyrazy podziękowania za ciężką pracę, którą pan wykonał. Pan minister Bochenek zostaje w Kancelarii, zostaje też jako minister, jako podsekretarz stanu, będzie bardzo blisko współpracował, będzie również współpracował ze mną. Na rzecznika rządu sekretarza stanu chciałbym przedstawić państwu panią Joannę Kopcińską – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Dotychczasowa szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beatę Kempa pozostaje w KPRM w randze sekretarza stanu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl