Premier M. Morawiecki: Mimo nieporozumień ws. noweli ustawy o IPN mamy bardzo dobrą współpracę z USA

Mimo nieporozumień między nami a niektórymi innymi krajami co do nowelizacji ustawy o IPN mamy bardzo dobrą współpracę z USA; jest to współpraca zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i gospodarcza, handlowa, finansowa, inwestycyjna – powiedział w Piszu premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu, pytany przez dziennikarzy na konferencji prasowej o doniesienia medialne o możliwym wycofaniu – w związku ze sporem wokół nowelizacji ustawy o IPN – amerykańskich wojsk z ćwiczeń zaplanowanych na luty na Warmii i Mazurach, stwierdził, że trudno mu „komentować plotki czy spekulacje”.

„Ja mogę powiedzieć coś wręcz przeciwnego: że mamy bardzo dobrą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi” – podkreślił Mateusz Morawiecki. Jak dodał, jest to „współpraca oparta zarówno o aspekty związane z bezpieczeństwem”, jak i „gospodarcze, handlowe, finansowe, inwestycyjne”.

„Mimo pewnych nieporozumień na styku między nami a niektórymi innymi krajami co do tej ustawy, nie ma ona wpływu na rozwój wymiany handlowej i wymiany gospodarczo-inwestycyjnej” – zapewnił premier.

„A więc nie ma we mnie niepokoju – że ta nasza walka o prawdę historyczną, walka o to, żeby polskie bohaterstwo i prawda strasznych czasów II wojny światowej była zrozumiana, doceniona, nasza niezgoda na to, żeby stawiać świat na głowie i sprawców nazywać ofiarami, a ofiary nazywać sprawcami – że to wszystko wpłynie na rozwój gospodarczy. Nie będzie takiego wpływu, będzie wszystko dobrze” – przekonywał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl