J. Kopcińska: Premier jest na bieżąco informowany nt. wypadku autobusu w woj. zachodniopomorskim

Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6. Wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia – poinformowała we wtorek PAP rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

We wtorek po południu w efekcie zderzenia ciężarówki z autobusem na zjeździe z DK 6 na Słowino (Zachodniopomorskie) śmierć poniosły dwie osoby. W wypadku poszkodowani zostali mieszkańcy powiatu sławieńskiego, sześcioro z nich jest ciężko rannych, a 11 osób ma lekkie obrażenia. Ranni zostali przewiezieni do szpitali. Akcja ratunkowa została zakończona.

Rzecznik rządu Joanna Kopcińska poinformowała PAP, że premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany nt. wypadku. Jak dodała, szef rządu pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem, który koordynuje działania służb i udaje się na miejsce zdarzenia.

„Premier jest wstrząśnięty tym, co się wydarzyło” – podkreśliła rzecznik rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl