fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki w Sochaczewie: zerowym PIT-em dla młodych zainteresował się cały świat

Programem zerowego PIT-u dla młodych zainteresował się cały świat – powiedział w Sochaczewie premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu odwiedza dziś w ramach kampanii wyborczej miasta na Mazowszu. Sochaczew to pierwszy punkt po Warszawie w ramach podróży tzw. PiSbusem.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami mówił m.in. o jednym z punktów tzw. piątki PiS-u, czyli zerowym PIT dla młodych.

– Na dobrą sprawę cały czas trwają wakacje dla dzieci i młodzieży, ale tym projektem wdrażamy wakacje podatkowe, które mają trwać do 26. roku życia. Zainteresował się tym rozwiązaniem cały świat, od Paryża po Waszyngton. Miałem prośby od CNN o przeprowadzenie wywiadu w tej sprawie i szczególnie ich interesowało, jak to jest przyjęte przez młodych ludzi, co chcemy osiągnąć poprzez ten nowy projekt. A chcemy osiągnąć bardzo dużo. Chcemy przede wszystkim, żeby młodzi ludzie zostawali w kraju, zostawali w miejscu, gdzie są, żeby łatwiej im było znaleźć pracę – wskazał premier.

Pod koniec tygodnia spotkania z Polakami rozpocznie prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Ma on odwiedzić wszystkie okręgi wyborcze. Swoją kampanię wyborczą PiS prowadzi pod hasłem „Dobry czas dla Polski”.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

RIRM

drukuj