Sejm rozpatrzy nowelizacje ustaw o PIT i CIT

Sejm zajmie się dziś rządowym projektem nowelizacji ustaw o PIT i CIT, a także o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osób fizycznych.

Zakłada on m.in. wzrost kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł oraz podniesienie limitu ulgi podatkowej dla twórców. To jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Wyższa kwota wolna obejmie większa grupę osób mniej zarabiających.

To korzyść zarówno dla przedsiębiorców jak i budżetu państwa – powiedziała poseł Gabriela Masłowska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Chcemy poprawiać sytuację życiową Polaków – dodała.

– Tą kwotą wolną od podatku – przede wszystkim wyższą – obejmiemy, bo już częściowo została podniesiona (z 3 tys. zł na 6,6 tys. zł), grupy o najniższych dochodach, do 11 tys. zł dochodu. Chodzi o to, żeby spłaszczać różnice w poziomie dochodów, które są w Polsce nadmierne pomiędzy grupami społecznymi najzamożniejszymi a najmniej zarabiającymi. System podatkowy jest też sposobem na zmniejszanie różnic w poziomie życia różnych grup społecznych, jeśli są one nadmierne. Takim drugim sposobem jest regulowanie wynagrodzeń. To są dwa stosowane w świecie sposoby – powiedziała Gabriela Masłowska.

Kwota wolna od podatku – jak zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki – ma wzrosnąć od 1 stycznia przyszłego roku. Z tego udogodnienia będzie mogło skorzystać ponad 2 mln Polaków.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl