fot. PAP/Grzegorz Momot

Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa ma zostać uregulowane ustawowo

Sejm, po całonocnej pracy w Komisji Zdrowia, utrzymał ustawową regulację zasłaniania ust i nosa na terenie całego kraju. Dziś kolejny dzień posiedzenia. Nowe przepisy mają być głosowane.

– Wreszcie zostanie uregulowana sprawa obowiązku noszenia maseczek, przyłbic, itd. Wiemy dziś z różnych doniesień prasowych i ekspertów, że na dzisiaj jedynym sposobem zapobiegania szerzenia się zakażenia wirusem SARS-CoV-2 jest noszenie maseczki, dystans społeczny i dezynfekcja. Nie mamy innego sposobu i w dającej się przewidzeć przyszłości (a pracujemy w czasach gwałtowynych zmian) nie spodziewamy się, żeby doszło do jakiegoś ogromnego przełomu w tym roku. Od dzisiaj będzie to obowiązywało w ustawie, a nie – jak wówczas – w rozporządzeniu. W związku z tym opinia prawna przed sądami będzie jednoznaczna – powiedział Bolesław Piecha, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Przyjęliśmy również poprawkę Lewicy i pani poseł niezależnej, żeby sprzedawca mógł odmówić sprzedaży towaru, jeżeli ktoś w sklepie nie zakrywa nosa i twarzy – dodał Bolesław Piecha.

 

TV Trwam News

drukuj