fot. twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Min. rodziny apeluje do osób starszych, by zadbali o zdrowie i dobrą kondycję w czasie epidemii

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej apeluje do osób starszych, aby w szczególny sposób zadbali o zdrowie i dobrą kondycję w czasie epidemii. Podczas konferencji w resorcie dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, udzielił podstawowych porad dla seniorów.

Wśród elementarnych zasad wymienił dystans, mycie rąk i noszenie maseczki. Ponadto osoby starsze powinny zadbać o dobry sen, odpowiednią dietę i aktywność fizyczną. Dr Michał Sutkowski zwrócił uwagę na konieczność leczenia chorób podstawowych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1319204251546116097

Lekarz zachęcił również seniorów do szczepień ochronnych.

– Jest liczna grupa szczepień, takich jak WZWB, krztusiec, które można polecać, ale co jest teraz najważniejsze, teraz w pandemii koronawirusa? Szczepienie przeciwko grypie, które zabezpieczy nas w dużym stopniu przed tą chorobą, a przede wszystkim przed powikłaniami i pozwoli diagnozować taką chorobę, jak COVID-19 i odróżnić od innych podobnych tego typu chorób. Również szczepienia przeciwko pneumokokom. To są bakterie, które atakują płuca, są niezwykle niebezpieczne i jest bardzo dużo. Takie szczepienie też Państwu serdecznie polecamy – podkreślił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Dr Michał Sutkowski zapowiedział, że spotkania w resorcie rodziny na temat zasad bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa będą odbywały się cyklicznie.

 

 

RIRM

drukuj