Prokuratura bada sprawę podejrzanych faktur wystawianych przez inowrocławski ratusz

Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu prowadzi postępowanie przygotowawcze ws. podejrzanych faktur wystawianych przez inowrocławski ratusz.

Fikcyjne faktury miały być wystawiane w związku z wydarzeniami kulturalnymi, imprezami oraz promocją urzędu miasta. Magistrat mógł stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło CBA. Jest to pokłosie kontroli, jaką agenci przeprowadzili w urzędzie miejskim.

Ratuszem w Inowrocławiu kieruje Ryszard Brejza, ojciec obecnego posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy. Dlatego też nie milkną komentarze na ten temat w kuluarach sejmowych.

Poseł Jarosław Krajewski zauważa, że jest to sprawa rozwojowa. W jego ocenie należy wyjaśnić jaka była skala nieprawidłowości.

– To może być bardzo poważna sprawa. Stąd, jak rozumiem, właściwe działania ze strony CBA i organów ścigania jak prokuratura. Myślę, że w tym momencie to są właściwe instytucje do tego, żeby wyjaśnić jaka była skala tych nieprawidłowości i czy był to proceder zorganizowany, jeśli tak, to przez kogo – mówi Jarosław Krajewski.

Wiele wskazuje na to, że lewe faktury produkowali sami urzędnicy ratusza. Co istotne w całej sprawie, firmy nie potwierdzają świadczonych usług.

Z kolei prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza twierdzi, że o niczym nie wiedział. Działania podjął on dopiero, gdy sprawa wyszła na jaw. W urzędzie trwa wewnętrzna kontrola.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl