fot. bellaskyway.pl

W Toruniu rozpoczyna się 11. edycja Bella Skyway Festival

W Toruniu rozpoczyna się dziś 11. edycja Bella Skyway Festival. Przez pięć dni na Starym Mieście i okolicach można będzie oglądać iluminacje świetlne artystów z całego świata, m.in. z Francji, Singapuru i Londynu.

Miłośnicy toruńskiego festiwalu jak co roku mogą podziwiać pokazy laserowe i stoiska świetlne. Po raz pierwszy w historii światła Skyway zagoszczą na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego. Nowością są też koncerty towarzyszące wydarzeniu.

Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej podkreśla, że tegoroczne instalacje zostały przygotowane przy użyciu najnowszych technologii.

– Od 20 do 25 sierpnia 20 instalacji będzie zachwycać gości miasta Torunia. Są to bardzo różne instalację, niektóre wykonane przy użyciu technologii mappingu 3D, czyli prezentacji multimedialnych np. na fasadach budynków, inne w formie świecących rzeźb czy gier multimedialnych. To coś, czego jeśli nie zobaczy się na własne oczy, trudno opisać. Warto pojawić się w Toruniu i przeżyć to na własnej skórze – mówi Przemysław Draheim.

Tegoroczny Bella Skyway Festival odbywa się pod hasłem „Różnorodność miejsc”. Instalacje można oglądać od godz. 20.30 do północy.

Organizatorem wydarzenia jest Toruńska Agenda Kulturalna. Bella Skyway Festival potrwa do niedzieli.

RIRM

drukuj