fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Kończy się termin rozliczeń skarbowych. Wydłużona praca urzędów

Już tylko kilka dni pozostało na rozliczenie się z fiskusem. Dokładnie drugiego maja upłynie termin złożenia PIT-u za 2015 rok. Jutro i w piątek urzędy skarbowe będą pracowały dłużej niż zwykle, a więc do godziny 18.00.

Aby złożyć zeznanie podatkowe można udać się do urzędu skarbowego, bądź przesłać je przez internet. Możemy też (za pośrednictwem portalu szybkipit.pl) zadać pytanie dot. rozliczenia podatkowego ekspertom Ministerstwa Finansów.

Resort przygotował także specjalny dyżur telefoniczny – informuje Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów.

– Chcemy oczywiście pomóc tym wszystkim, którzy z jakiegoś powodu na ostatnią chwilę musieli odłożyć rozliczanie się z podatku. Właśnie najbliższy czwartek to czas, kiedy do państwa dyspozycji będą pracownicy Ministerstwa Finansów. W godz. od 10.00 do 13.00 pod wskazanymi numerami telefonów będzie można zadać pytania i przede wszystkim otrzymać odpowiedzi na pytania nurtujące, związane z rozliczaniem naszego podatku. Chodzi m.in. o kwestię ulg, tego, jaki wybrać formularz – wyjaśnia Paweł Jurek.

Numery telefonów możemy znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Wypełniając zeznanie podatkowe warto pamiętać o możliwości przekazania 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wśród nich jest Fundacja Nasza Przyszłość. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj