By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49988782

Wicemin. A. Soboń: Będziemy mieli rekordową liczbę podatników ze zwrotami

Wiceminister finansów, Artur Soboń, podał, że tegoroczny rok będzie rekordowy pod względem liczby podatników uprawnionych do zwrotu podatków oraz kwoty, jaką otrzymają z powrotem. Zeznanie podatkowe za 2022 r. można złożyć do 2 maja 2023 roku.

Wiceszef resortu finansów podczas czwartkowej konferencji wyjaśnił, że dzięki decyzjom rządu Polacy płacą niższe podatki, co w pierwszej kolejności służy rodzinom.

W przypadku rodziny 2+1 – podobnie jak w przypadku rodziny 2+2 – to jest korzyść rzędu ponad 4 tys. zł pod warunkiem, że nie ma innych ulg, z których dana rodzina może skorzystać, bo zawsze ta korzyść podatkowa może być jeszcze większa. To jest bazowa korzyść podatkowa – 4 410 zł – o tyle mniej przeciętnie rodzina 2+2 na tym podatku zyskała – powiedział Artur Soboń.

Do tej pory deklaracje PIT złożyło ponad 9 mln Polaków, a kwota zwrotu podatków przekroczyła poziom z ubiegłego roku i wynosi już 11 mld złotych.

Wiceminister finansów wskazał, że w tym roku będziemy mieli rekordową liczbę podatników ze zwrotami. Będzie też rekordowa kwota zwrotów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl