fot. PAP/Tomasz Gzell

Nie będzie śledztwa ws. nieopublikowania wyroku TK

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa ws. nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Jak uzasadniła, nie jest ona organem uprawnionym do rozstrzygania sporów o charakterze konstytucyjnym.

Prokurator okręgowy Paweł Blachowski napisał w komunikacie, że „w toku postępowania sprawdzającego nie stwierdzono w poczynaniach Prezesa Rady Ministrów, Ministra-Członka Rady Ministrów oraz Prezesa i pracowników Rządowego Centrum Legislacji znamion niedopełnienia obowiązków”.

Kwestię niepublikowania wyroku TK z 9 marca Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga badała w postępowaniu sprawdzającym, po tym jak przekazano jej tę sprawę w wyniku ponad tysiąca zawiadomień od obywateli.

Prokuratura nie stwierdziła, aby doszło do „narażenia na niebezpieczeństwo dobra społecznego lub interesu jednostki, zwłaszcza o charakterze umyślnym”, co jest warunkiem zaistnienia przestępstwa z tego przepisu – zaznaczył Blachowski w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej praskiej prokuratury okręgowej.

 

PAP/RIRM

drukuj