fot. Monika Bilska

O. dr T. Rydzyk CSsR o protestach po wyroku TK ws. tzw. aborcji: To jest rzeczywiście wybór, ale wiecznego potępienia

Wszystkie marsze polegają na hasłach: „Róbcie, co chcecie – piekła nie ma”; „Twoje ciało należy do ciebie i możesz robić z nim, co chcesz”. Życie bez Pana Boga to jest samobójstwo duchowe, to degradacja osobowości; to pójście w kierunku piekła. To jest rzeczywiście wybór, ale wiecznego potępienia – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR na antenie rozgłośni. Dyrektor Radia Maryja odniósł się do marszy protestacyjnych po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji.

Trybunał Konstytucyjny w zeszłym tygodniu orzekł o niezgodności z konstytucją tzw. aborcji eugenicznej. W wielu miastach dochodzi do protestów lewicowo-liberalnych aktywistów, którzy wchodzą do kościołów i domagają się prawnego uznania zabijania poczętych dzieci. [czytaj więcej]  Aktywiści zebrali się w niedzielę także przed siedzibą Radia Maryja. [czytaj więcej]

– Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zabijanie nienarodzonych niepełnosprawnych dzieci jest niezgodne z konstytucją. To nie jest nowa ustawa, tylko orzeczenie Trybunału. Dziękujemy za to. Widzimy, co robi strona lewicowo-liberalna. Zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią politycy w Unii Europejskiej, a także polscy eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka jest wolność. To jest aż swawola – wyzywanie, bluźnierstwa lewactwa. Na całym świecie jest zorganizowane działanie przeciwko życiu, przeciwko normalności, naturze ludzkiej – podkreślał Dyrektor Radia Maryja.

Przewodnimi hasłami aktywistów są m.in. „Piekło kobiet” czy „Wybór, nie zakaz”. Wykrzykują także wulgaryzmy w stronę rządzących.

– Strona antykatolicka pragnie wyrwać wiarę, umiłowanie drogi Bożej, Bożych przykazań. Wszystkie marsze polegają na hasłach: „Róbcie, co chcecie – piekła nie ma”; „Twoje ciało należy do ciebie i możesz robić z nim, co chcesz”. To prowadzi do niesamowitej rozwiązłości. (…) Czy to jest wychowanie do piękna; do poświęcenia siebie innym; do samozaparcia, by kochać innych w dobrej lub złej doli? (…) Życie bez Pana Boga to jest samobójstwo duchowe, to degradacja osobowości; to pójście w kierunku piekła. To jest rzeczywiście wybór, ale wiecznego potępienia – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk.

Redemptorysta zaznaczył, że bardzo duży wpływ na postrzeganie rzeczywistości ma to, co czytamy i czego słuchamy – szczególnie media. Dodał, że należy zadbać o najmłodszych, polecając im lekturę wartościowych pozycji książkowych. Wspomniał także o wydawanym przez środowisko Radia Maryja miesięczniku „W naszej rodzinie” – pisma dla tych, którzy pragną być „arystokratami ducha”.

 – W Polsce jest ponad 90 proc. mediów liberalno-lewicowych, bardzo sprytnie sączących ideologię marksistowską. Widzimy, że ludzie dobrzy i inteligentni bardzo często odpływają w stronę lewicy. Mają dyplomy, a myślą fatalnie dla ojczyzny, Kościoła, swoich dzieci i swojej wieczności. Czytajmy prasę dobrą, czysto polską, a nie polskojęzyczną; słuchajmy audycji czysto polskich, a nie polskojęzycznych. W tej chwili jest powszechna wojna informacyjna. Wykorzystuje się do tego media – zwrócił uwagę zakonnik.

– Dzieciom i młodzieży trzeba dać coś dobrego do ręki, aby przybliżyć ich do Pana Jezusa. (…) Trzeba przez miłość trafiać do dziecka, przez to, co piękne. Trzeba dać mu dobrą książkę o Panu Jezusie, o Matce Najświętszej, żeby zasiać w nim miłość. Miłość będzie owocowała – zachęcał.

radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj