fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

O. Tadeusz Rydzyk CSsR o kłamliwych oskarżeniach S. Gawłowskiego: Nigdy nie posługujmy się kłamstwem, a tym bardziej oszczerstwem

Rozmawiajmy na argumenty. Nigdy nie posługujmy się kłamstwem, a tym bardziej oszczerstwem. To nie jest godne człowieka, nie mówiąc już o chrześcijaninie – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i Dyrektora Radia Maryja, odniósł się do kłamliwych oskarżeń i pomówień formułowanych przez byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego [zobacz więcej]. 

***

Oświadczenie o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja:

Mogę tylko powiedzieć, że pana Gawłowskiego nigdy osobiście nie widziałem, ani z nim nie rozmawiałem. Takie mówienie o zemście, nie wiem może mówi to ktoś, komu zemsta nie jest obca, może takie metody działania.

Ja w życiu nawet nie wyobrażałem sobie, że można mścić się na kimkolwiek, to jest niegodne człowieka, tym bardziej chrześcijanina, tym bardziej kapłana.

Jeżeli pan poseł Stanisław Gawłowski powołuje się na jakiegoś biskupa czy kardynała, to niech powie na kogo konkretnie. W innym wypadku rzuca cień na wszystkich, wszystkich biskupów, na kondycje moralną, duchową, w ogóle duchowieństwa. To też jest nie godne, po prostu szkoda, że to jest takie małe.

Rozmawiajmy na argumenty. Nigdy nie posługujmy się kłamstwem, a tym bardziej oszczerstwem. To nie jest godne człowieka, nie mówiąc już o chrześcijaninie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj