fot. Nasz Dziennik/Mateusz Marek

Rozpatrzenie zażalenia na decyzję prokuratury ws. odmowy wszczęcia śledztwa o znieważenie o. Tadeusza Rydzyka CSsR przełożone na marzec

Sąd Rejonowy w Toruniu nie rozpatrzył dziś zażalenia na decyzję prokuratury dotyczącą odmówienia wszczęcia śledztwa w sprawie znieważenia o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja przez byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza.

Powód – do zainteresowanych stron nie dotarły zawiadomienia o rozprawie. Kolejny termin wyznaczono na marzec – poinformował sędzia Krzysztof Dąbkiewicz, wiceprezes Sądu Rejonowego w Toruniu.

Na 4 marzec 2019 roku o godz. 10.00 w sali nr. 33, jeżeli zawiadomienie o terminie posiedzenia dotrą do sądu. W dniu dzisiejszym niestety takim prawidłowym potwierdzeniem o zawiadomieniu ws. terminu posiedzenia sąd nie dysponuje – wskazał sędzia.

Sprawa dotyczy wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza dla jednego z portali internetowych. Były szef rządu odniósł się do inicjatywy powstania w Toruniu muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Cimoszewicz nazwał skandalem współfinansowanie obiektu ze środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Doniesienie do prokuratury złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Ta jednak odmówiła wszczęcia śledztwa. Komitet odwołał się od tej decyzji.

RIRM

drukuj