O. Tadeusz Rydzyk: Siejmy ziarno Ewangelii

Słowo o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora i Założyciela Radia Maryja

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i Matce Najświętszej, że możemy być tutaj u stóp apostolskich na wezwanie Ojca Św., by w Roku Wiary wyznać ją tu razem  z Piotrem naszych czasów.

Jesteśmy tu fizycznie, jako parotysięczna delegacja i wielomilionowa Rodzina Radia Maryja w Polsce i świecie, łącząca się dzięki radiu i telewizji.

Dziękujemy Ojcu Świętemu, Waszej Eminencji – najbliższemu Współpracownikowi Ojca Świętego, Księdzu Kardynałowi Zenonowi  Grocholewskiemu – prefektowi Kongregacji d.s. Wychowania Katolickiego i wszystkim watykańskim Współpracownikom Ojca Świętego, obecnym i nieobecnym pasterzom Kościoła w Polsce. Szczególnie dziękujemy ks. bp. Andrzejowi Suskiemu, ks. abp. Leszkowi Sławojowi-Głódziowi, który w trudnych sytuacjach zawsze znajduje wyjście. Dziękujemy za dotychczasową opiekę nad telewizją TRWAM i tą  o której nas ks. biskup zapewnia. Dziękujemy  wszystkim kapłanom, Siostrom Zakonnym – zgromadzeniu zakonnemu redemptorystów, wszystkim, którzy zorganizowali tę pielgrzymkę i pielgrzymom. Niech Pan wynagrodzi wasz trud na Jego chwałę!

Niesiemy w naszych sercach modlitwy za każdego – za Ojca św., za was umiłowani księża biskupi, arcybiskupi, za was  którzy nie mogliście tu przybyć. Także za wszystkich chorych i cierpiących.

Siostry i Bracia, jesteście tu z waszą wiarą i miłością do Pana Boga, Kościoła, Ojczyzny i ludzi.Gratulujemy Wam tego entuzjazmu wiary, entuzjazmu miłości.

I z tego miejsca od Apostołów, od Piotra naszych czasów, od Ojca Świętego bł. Jana Pawła II – go, jeszcze raz przyjmijmy w roku wiary słowo wypowiedziane tutaj do Rodziny Radia Maryja: „Jesteście podobni do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać…”, i siejmy ziarno ewangelii wszystkim i wszędzie – w rodzinach, środowiskach, ojczyźnie, świecie, aby wszyscy byli mocni żywą wiarą, aby nikt nie błądził w samotności, bo kto wierzy nigdy  nie jest sam.

Słowo podziękowania ze strony O. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora i Założyciela Radia Maryja wygłoszona do Pielgrzymów Rodziny Radia Maryja w Watykanie:


Pobierz
drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl