fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

O. Tadeusz Rydzyk CSsR dla „Naszego Dziennika”: Polska jest wyspą wiary

Polska na tle Europy, ale może i świata, jest wyspą wiary – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Założyciel i dyrektor Radia Maryja odniósł się do trwających w toruńskim sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji duchowych przygotowań do odpustu ku czci św. Jana Pawła II.

Dyrektor Radia Maryja wskazał na dziedzictwo papieża Polaka. Jak zaznaczył, chodzi o to, żeby Polska nie była laicka. Podkreślił, że nasz kraj ma być taki, jakiego chciał Jan Paweł II.

O. dr Tadeusz Rydzyk przyznał też, że dziękuje Panu Bogu, że w Polsce jest silna wiara, ale – jak podkreślił – to nie znaczy, że „rewolucja anty-Kościoła na nas nie idzie”.

Jak wyjaśnił, ta ofensywa niszczy sumienia, ducha i rodzinę. Wciąż „wiele jeszcze do życzenia wymaga sprawa programu edukacji” – ocenił Dyrektor Radia Maryja.

Uroczystości odpustowe ku czci św. JPII odbędą się w niedzielę w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Po Mszy św., sprawowanej w południe, poświęcona zostanie figura z brązu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, bo „nie byłoby papieża Polaka bez Prymasa Tysiąclecia” – wyjaśnił na łamach „Naszego Dziennika” o. Dyrektor Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj