fot. Katarzyna Cegielska

O. dr T. Rydzyk CSsR: Trzeba potężnej modlitwy i oddania się Matce Bożej. Niech Ona zwycięża w nas i przez nas

Wszyscy zwyciężymy i życzę, żebyśmy tego chcieli, ale zwycięży w nas Maryja. Wszystko przez Maryję. Nauczył nas tego kardynał Wyszyński, ojciec Maksymilian, kardynał Hlond, Jan Paweł II. Czasy są ciężkie i grozi nam nawet wojna atomowa. Tu trzeba naprawdę potężnej modlitwy i oddania się Matce Bożej. Niech Ona zwycięża w nas i przez nas – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, rektor założyciel Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas Mszy świętej w ramach Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w toruńskiej uczelni.

W ramach Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II sprawowana była uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy św. słowo do zgromadzonych skierował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– My, jako katolicy, mamy często kompleks w Polsce – boimy się, że jesteśmy katolikami. Trzeba być z tego dumnym i mieć odwagę. Można bardzo wiele i tego wam życzę. Chodzi o wartości, razem możemy zrobić wiele – zaznaczył rektor założyciel AKSiM.

Dyrektor Radia Maryja odniósł się również do poświęcenia toruńskiej ciepłowni geotermalnej, które miało miejsce 12 października.

–  Ciepłownia geotermalna –  od pomysłu do zrobienia trwało to wszystko ponad 20 lat. Trzeba być dobrze upartym i da się zrobić. Nigdy się nie poddawać. Pan Bóg zawsze wysyła jakiegoś anioła. Nam się wydaje, że to już koniec i wszystko zniszczone, a On przesyła anioła – mówił zakonnik.

Duchowny podkreślił, jak ważne jest, aby oddawać się i zawierzać Matce Boskiej. Przywołał również istotne dla nas osobistości, które właśnie to uczyniły i jednocześnie tego nauczały.

– Wszyscy zwyciężymy i życzę, żebyśmy tego chcieli, ale zwycięży w nas Maryja. Wszystko przez Maryję. Nauczył nas tego kardynał Wyszyński, ojciec Maksymilian [Kolbe – red.], kardynał Hlond, Jan Paweł II. Jeżeli ktoś jeszcze się nie oddał Matce Bożej, tak zupełnie do dyspozycji – niech to zrobi jak najszybciej. Bardzo mocno widziałem skutki oddania się w Niemczech. Nauczyłem się od niemieckiej młodzieży, która się nawróciła. Polacy się oddają i oddawajmy się zawsze, a zwycięstwo przyjdzie. Czasy są ciężkie i grozi nam nawet wojna atomowa. Tu trzeba naprawdę potężnej modlitwy i oddania się Matce Bożej. Niech Ona zwycięża w nas i przez nas – zaakcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj