fot. PAP/EPA

Wojna na Ukrainie pretekstem dla Niemiec do budowy europejskiego superpaństwa

Niemcy próbują wykorzystać wojnę na Ukrainie do forsowania idei europejskiego superpaństwa. Kanclerz Olaf Scholz mówi wprost centralizacji Unii Europejskiej i potrzebie jasnego przywództwa. 

Rosja wciąż bombarduje Ukrainę. Nad ranem wojska rosyjskie ostrzelały z systemów rakietowych S-300 Zaporoże. Około 50 pocisków spadło w nocy na położone  w obwodzie dniepropietrowskim miasto Nikopol. Rosyjskie rakiety spadają na budynki mieszkalne, szkoły i infrastrukturę energetyczną.

– Wojna rozpoczęta przez Rosję jest teraz kluczowa. Naszym zwycięstwem możemy zapewnić to, o co przed nami walczyły pokolenia Ukraińców. Możemy dać Ukrainie długoterminowe gwarancje pokoju i bezpieczeństwa narodowego – mówił prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Rosja jest teraz dozbrajana przez Białoruś. Reżim Aleksandara Łukaszenki przekazał jej 67 czołgów. Z kolei Rosja przerzuciła na Białoruś kolejne oddziały wojsk. Na miejscu trwa formowanie regionalnego zgrupowania wojsk Rosji i Białorusi.

Prezydent Ukrainy alarmuje, że  Rosja próbuje wciągnąć Białoruś w wojnę i w tym celu może być zorganizowana jakaś prowokacja. Ukraina cały czas potrzebuje wsparcia. Kolejna transza pomocy nadejdzie z USA. Pentagon poinformował, że przekaże 200 pojazdów wojskowych,  rakiety przeciwradarowe i amunicję do systemów HIMARS. Jak informuje portal Politico, USA zamierzają skupić się na dostarczaniu artylerii, zostawiając kwestię obrony powietrznej Europejczykom. Wojnę na Ukrainie jako pretekst do budowy europejskiego państwa próbują wykorzystać Niemcy.

– W przyszłości UE potrzebuje skoordynowanych wysiłków na rzecz naszych zdolności, częstszych zakupów, sił szybkiego reagowania Unii do 2025 r., a także centralizacji UE w celu zapewnienia jasnej struktury przywództwa. Musimy śmiało i wspólnie dążyć do przodu w europejskich wysiłkach obronnych – akcentował kanclerz Niemiec, Olaf Scholz.

Proces ten jest bardzo poważnym zagrożeniem dla Polski. Uderza bowiem bardzo mocno w naszą suwerenność.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl