Ataki na Fundację „Lux Veritatis”

Po raz kolejny liberalno-lewicowi politycy i sprzyjające im media przypuściły atak na Fundację „Lux Veritatis”. Tym razem chodzi o wygrany przez Fundację konkurs „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016” organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Szef polskiej dyplomacji odpowiada na te ataki krótko: Fundacja wygrała, bo okazała się najlepsza. Specjalne oświadczenie wydał także Dyrektor i Założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Radio Maryja zaistniało z pragnienia służenia jak najlepiej Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i ludziom. Jednak od samego początku katolicka rozgłośnia była atakowana przez siły liberalno-lewicowe. Jednocześnie cały czas trwa kampania zniesławiania – podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja.

– Fundacja „Lux Veritatis” zbudowała Kaplicę Pamięci Bohaterów Polaków Męczenników, których podczas II wojny światowej zabili w Polsce Niemcy za ratowanie Żydów. Nie upamiętniły tych męczenników żadne rządy dotychczas, żadne organizacje, Po prawie sześćdziesięciu latach od tamtych czasów podjęliśmy się zrobienia tej dokumentacji i upamiętnienia tych męczenników. Nad tą dokumentacją pracuje już parę lat kilka osób. To wszystko dzięki Fundacji „Lux Veritatis”. Były na te i inne projekty pieniądze w poprzednim rządzie. Nie wszystkie te projekty były ujawniane dla ogółu Polaków, natomiast jeśli nawet były, to tamte rządy nigdy nie przyznawały nam pieniędzy na takie projekty. Komu przyznawali? Na jakie miliardy popełniano nadużycia? – skomentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja. CZYTAJ CAŁY KOMUNIKAT

Po wygraniu konkursu przez Fundację Lux Veritatis, atak przypuściły media liberalno-lewicowe a także politycy opozycji.

– Do tej pory na dyplomację publiczną w tych konkursach wygrywały tego typu osoby czy tego typu fundacje, które miały niesłychane doświadczenie w dyplomacji publicznej, w organizowaniu wymian młodzieży, szkoleń dyplomatycznych. Ja nie wiem, jakimi tutaj kompetencjami może się popisać ojciec Rydzyk. To po prostu wygląda na spłacanie długów  politycznych z kampanii za publiczne pieniądze – powiedział Rafał Trzaskowski, poseł PO.

Na oskarżenia PO odpowiada minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

– Ta Fundacja wygrała bo okazała się lepsza. Konkurs był otwarty dla wszystkich fundacji, które przedstawiały takie projekty. Komisja konkursowa składała się z kilkudziesięciu osób i zdecydowano o wyborze tej fundacji i nie ma tutaj żadnego podtekstu, żadnego drugiego dna i żadnego spłacania zobowiązań – odpiera zarzuty Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl