fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

O. dr T. Rydzyk CSsR: To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan

Watchdog żąda zabezpieczenia naszych komputerów, telefonów, wszystkich nośników, czyli sparaliżowania działalności Fundacji „Lux Veritatis”, pośrednio także TV Trwam. Jest to nękanie. To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. Rodzina Radia Maryja jest wspaniała – z tymi wszystkimi ludźmi można tak postępować? To ludzie organizują i utrzymują TV Trwam – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, na antenie „katolickiego głosu w Twoim domu”.

Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk CSsR wypowiedział się na antenie Radia Maryja w sprawie nękania Fundacji „Lux Veritatis” przez Watchdog Polska.

– O co Watchdogowi chodzi? (…) Tu chodzi o nękanie, a może nawet naciąganie finansowe. Ojciec Rektor, dr Zdzisław Klafka, powiedział mi dzisiaj, że Watchdog zażądał od Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej na początku tysiąc złotych, a potem 2,5 tys. złotych. Nasza uczelnia to zapłaciła, a przecież uczelnia nie ma żadnych dotacji. Teraz Watchdog nalega, żeby zapłacić 15 tysięcy, bo nie dostali na piśmie statutu uczelni, a statut uczelni jest na stronie uczelni, każdy może go zobaczyć, bo jest jawny. Z jakiej racji mamy im płacić? Nie jesteśmy publiczną agendą. Uczelnia jest prywatna. Wygląda na to, że z jednej strony jest to naciąganie na pieniądze, a z drugiej strony jest to nękanie – wskazał Ojciec Dyrektor.

O dr Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił uwagę na antypolskie organizacje, które finansują działalność Watchdog Polska.

– Są opłacani spoza Polski, m.in. przez Sorosa, amerykańskiego finansistę i węgierskiego Żyda, który w Polsce założył „Fundację Batorego”. Piękna nazwa, Stefan Batory to postać historyczna. Ktoś się może na to złapać. Jakie są jej cele? Działalność Sorosa usunął z Węgier premier Orban. Jeszcze inne organizacje finansują Watchdog. O podobnych organizacjach mówił kilka dni temu redaktor Robert Tekieli w TV Trwam [zobacz]. Wskazał, że w Polsce jest ponad tysiąc organizacji, które promują ducha antychrześcijańskiego. Zobaczmy, jak duże pieniądze są dawane na to, żeby nas rozdrabniać w Polsce. Radio Maryja jest na prawach polskich. Jest w Polsce. Jak to wszystko ma się do konstytucji? Co tu jest grane? Trzeba to widzieć – wskazał kapłan.

– Watchdog żąda zabezpieczenia naszych komputerów, telefonów, wszystkich nośników, czyli sparaliżowania działalności Fundacji „Lux Veritatis”, pośrednio także TV Trwam. Jest to nękanie. To my powinniśmy podać do sądu Watchdog, że nas prześladuje. To jest prześladowanie chrześcijan. Rodzina Radia Maryja jest wspaniała – z tymi wszystkimi ludźmi można tak postępować? To ludzie organizują i utrzymują TV Trwam. My, księża, też tu jesteśmy i dziękuję Panu Bogu, że mogę tu być, brać udział w tym cudzie. Jednak widać jasno, że jest to światowe nękanie – dodał.

To nie pierwszy atak na Radio Maryja i Ojca Dyrektora.

– Proszę zobaczyć, kto zażądał, żeby usunąć Radio Maryja w Toronto [czytaj więcej] (…). Po 20 latach współpracy z godziny na godzinę zdjęli nas w Kanadzie. Nigdy nie było żadnych opóźnień i ze wszystkiego solidnie się wywiązywaliśmy. Zdjęli nas z godziny na godzinę, bo dostali pismo m.in. od loży B’nai B’rith – mówił dyrektor Radia Maryja.

Jednym z najczęściej pojawiających się zarzutów wobec Radia Maryja i Ojca Dyrektora jest rzekomy antysemityzm.

– Systematycznie rozchodzący się wszędzie zarzut, że Radio Maryja i Ojciec Rydzyk to antysemici. Jak się to ma do tego, co robimy? Mamy dobre kontakty z dobrymi Żydami. W każdym narodzie są i tacy, i tacy. Niepokalanie Poczęta jest tylko Matka Najświętsza, a ludzie są i dobrzy, i niedobrzy. Te zarzuty to kwestia niechęci i zamierzonego niszczenia ludzi wierzących (…). Proszę, Kochani, abyście pisali do prezydenta z zapytaniem, co się dzieje i dlaczego tak jest (…). Jak my z Radia napiszemy, to będzie to jeden głos, ale jak Wy zaczniecie pisać i dostaną kilka tysięcy listów – to wtedy zaczną się zastanawiać, bo to piszą wyborcy. Rodzina Radia Maryja to są wyborcy. Trzeba pisać do prezydenta, premiera, marszałka Sejmu – zaakcentował duchowny.

radiomaryja.pl

drukuj