fot. Monika Bilska

Brońmy naszych mediów!

Kochana Rodzino Radia Maryja! Bóg zapłać za solidarność z nami wszystkimi w tych dniach w związku nie tylko z nękaniem, ale i z dyskryminowaniem nas, katolików, przez Watchdog – stowarzyszenie opłacane przez organizacje antyewangelizacyjne spoza Polski – pisze o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, na łamach „Naszego Dziennika”.

Bardzo wzruszyły mnie wypowiedzi rolników, przyjaciół z biur i kół Radia Maryja, senatorów, Akcji Katolickiej. Wasza postawa, Wasza obrona. Bardzo wzruszyła mnie Wasza modlitwa przed sądem w Warszawie, modlitwa w parafiach, w różnych wspólnotach. Wygląda to na początek powszechnego ruszenia. Oby tak się stało. Powszechne ruszenie dzieci Matki Najświętszej, dzieci naszej Ojczyzny, Polski. Trzeba się modlić za Polskę, za nas wszystkich, aby nie było w kimkolwiek z nas nienawiści, pragnienia odwetu, nienawiści do drugiego, nie było złego słowa. Do tego kusi szatan. Nienawiścią człowiek buduje jego królestwo.

Prowadzi to do zniszczenia miłości, przyjaznych relacji, samozagłady nawet całych narodów, zabicia Pana Boga w ludziach. Być ciąganym po sądach, doświadczać kłamstwa, oszczerstw szerzonych nie tylko w Polsce, ale i w świecie; szerzonych w radiach, telewizjach, prasie, internecie za czynienie dobra, służenie Panu Bogu, Ojczyźnie, rodakom, ludziom – to szansa na to, by choć trochę być podobnym do Pana Jezusa, który za bezgraniczną miłość był odrzucony, sądzony, strasznie znieważany, katowany, ukrzyżowany przez tych, których darzył i darzy bezgraniczną miłością.

Prosimy dalej o obronę naszych mediów: Telewizji Trwam i Radia Maryja, Fundacji „Lux Veritatis”. Rodzina Radia Maryja wywalczyła pokojowo przed laty częstotliwość dla Radia Maryja, multipleks dla Telewizji Trwam. Teraz obyśmy obronili nasze media. Dziś uderzają w Fundację „Lux Veritatis”, by potem zamknąć Radio Maryja, Telewizję Trwam.

Kochana Rodzino Radia Maryja! Prosimy: piszcie do Pana Prezydenta, do rządzących, do Marszałka Sejmu w obronie naszych praw w Polsce [zobacz wzór pisma]. Napisać jedno pismo i podać do wiadomości. Jeżeli do Pana Prezydenta, to i do wiadomości Premiera i Marszałka Sejmu. Ten sam tekst. Zwracamy się do Was, Rodaków, Katolików. My przecież działamy według prawa polskiego, w Ojczyźnie działamy. Dlaczego organizacje antyewangelizacyjne spoza Polski nam przeszkadzają? Dyskryminują ludzi wierzących. Chcą nam odebrać możliwość wolnego nadawania przez radio i telewizję takiej ewangelizacji. Pytajcie, czy to jest konstytucyjne. Może to jest zapowiedź końca Polski? Oddawanie wszystkiego w ręce niepolskie. Czy nie są to polecenia spoza Polski? Czy to nie jest zorganizowane? To, co dzieje się z Telewizją Trwam i Radiem Maryja, jest zorganizowane. Mamy na to dowody. To jest zorganizowane międzynarodowo. Nie dajmy się. Jesteśmy Polakami. Jesteśmy u siebie. Bóg zapłać za to wspólne działanie. Wspierajmy jeden drugiego. Nie przeciwstawiajmy się sobie. To przeciwstawianie, ta nienawiść są na rękę tym, którzy nie chcą katolickiej Polski.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR/Nasz Dziennik

drukuj