fot. twitter.com/PiotrUscinski

[TYLKO U NAS] P. Uściński: Działania Watchdog Polska przeciwko Fundacji Lux Veritatis są de facto próbą ograniczenia wolności słowa i religii w Polsce

Od długiego czasu obserwujemy, jakich środków Stowarzyszenie Watchdog Polska używa przeciwko Telewizji Trwam, Radiu Maryja i Fundacji Lux Veritatis. Nie zgadzamy się z tymi działaniami i uważamy, że są one de facto próbą ograniczenia wolności słowa i religii w Polsce. Zasłaniają się przepisami prawa o dostępie do informacji, ale analizując sytuację, widzimy, iż Fundacja Lux Veritatis odpowiada na wszystkie pisma, udzielając wyczerpujących informacji, do których jest zobowiązana przepisami prawa – powiedział poseł PiS Piotr Uściński w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Grupa posłów i senatorów wydała wspólne oświadczenie w sprawie ataków Stowarzyszenia Watchdog Polska wymierzonych w Fundację Lux Veritatis [czytaj więcej]. Do sprawy odniósł się poseł Piotr Uściński, jeden z sygnatariuszy.

https://twitter.com/PiotrUscinski/status/1404773566109847561

– Od długiego czasu obserwujemy, jakich środków Stowarzyszenie Watchdog Polska używa przeciwko Telewizji Trwam, Radiu Maryja i Fundacji Lux Veritatis. Nie zgadzamy się z tymi działaniami i uważamy, że są one de facto próbą ograniczenia wolności słowa i religii w Polsce. Oni zasłaniają się przepisami prawa o dostępie do informacji, ale analizując sytuację, widzimy, iż Fundacja Lux Veritatis odpowiada na wszystkie pisma, udzielając wyczerpujących informacji, do których jest zobowiązana przepisami prawa – mówił gość „Aktualności dnia”.

– Tutaj już nie chodzi o to, że Stowarzyszenie Watchdog Polska nie otrzymało jakichś informacji, które powinna dostać. Wszystko to, co powinno otrzymać – dostało, a i tak chce budować swój kapitał społeczno-polityczny na tym, aby cały czas atakować Fundację – dodał.

Piotr Uściński zwrócił uwagę, że Stowarzyszenie Watchdog Polska wykorzystuje swoje narzędzia prawne nie do czynienia dobra, ale do tego, aby nękać ludzi.

– Używają swoich narzędzi do tego, żeby nękać ludzi, którzy tworzą dobre dzieła w Polsce. Nie mamy możliwości zareagowania w tej sprawie w formalny sposób np. ustawą, ale nie zgadzamy się z tym i chcemy zaprotestować. Oświadczenie jest protestem przeciwko działaniom Watchdog Polska. Pismo nie ma mocy sprawczej obowiązującego prawa, natomiast chcemy pokazać, iż dzieje się źle. Być może Watchdog sądzi, że trafi na sędziego, który jest wyznawcą ich ideologii, więc uda mu się zablokować działalność Fundacji Lux Veritatis – mówił polityk.

Stowarzyszenie Watchdog Polska jest finansowane przez finansistę George’a Sorosa, który słynie z walki z Kościołem katolickim. [czytaj więcej]

– Wiemy, że Stowarzyszenie Watchdog Polska jest pośrednio finansowane przez fundacje powiązane z Georgem Sorosem. To są instytucje, które w skali całego świata walczą z Kościołem katolickim. W Polsce widać to poprzez walkę z TV Trwam, Fundacją Lux Veritatis. Trzeba to nazwać po prostu nękaniem – powiedział gość Radia Maryja.

Poseł podkreślił obiektywność jako cechę wiodącą w informacjach emitowanych przez TV Trwam i Radio Maryja.

– Słuchamy informacji, które w moim przekonaniu są najbardziej obiektywne. Mówię to jako poseł Prawa i Sprawiedliwości, który może powinien powiedzieć, że  telewizja publiczna jest najbardziej obiektywna, ale ja uważam, iż informacje w Telewizji Trwam i Radiu Maryja są naprawdę najbardziej obiektywne. Jeżeli ktoś będzie miał do mnie pretensję, że źle mówię o telewizji publicznej, to zachęcam, aby włączył TV Trwam i Radio Maryja – podsumował poseł Piotr Uściński.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem posła Piotra Uścińskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj