Słowo Ojca św. Franciszka na srebrny jubileusz Radia Maryja

Przed rozpoczęciem Mszy św. dziękczynnej za 25 lat istnienia Radia Maryja ks. abp Marek Jędraszewski odczytał pozdrowienie Ojca Świętego skierowane do zebranych. Papież Franciszek zapewnił o duchowej łączności z twórcami, słuchaczami oraz uczestnikami jubileuszowych uroczystości.

 

 

– Jego Świątobliwość dziękuje Bogu za wszelkie dobro, jakie w tym ćwierćwieczu zrodziło się w sercach ludzkich dzięki radiowemu przekazowi ewangelicznych treści, nauczania Magisterium Kościoła, informacji o życiu Wspólnoty wierzących w Chrystusa na całym świecie oraz dzięki modlitwie, w której w sposób szczególny uczestniczą ludzie chorzy i w podeszłym wieku – wskazuje w liście papieski sekretarz stanu ks. kard. Pietro Parolin.

W słowie skierowanym do wiernych zgromadzonych na dziękczynieniu za srebrny jubileusz Radia Maryja Ojciec Święty za pośrednictwem ks. kard. Pietro Parolina życzy przede wszystkim, aby katolicka rozgłośnia z Torunia była efektywnym środkiem ewangelizacji.

– Życzy, aby „Radio Maryja», dzięki współpracy Ojców Redemptorystów z różnymi kręgami kościelnymi pod przewodnictwem Episkopatu, było skutecznym środkiem ewangelizacji, nośnikiem ponadczasowych wartości ludzkich. Niech ta rozgłośnia będzie środowiskiem rozwoju chrześcijańskiej duchowości i kultury, twórczym orędownikiem jedności wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli – zaznacza w piśmie papieski sekretarz stanu.

Papież Franciszek udzielił całej Rodzinie Radia Maryja swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

* * *

Jego Ekscelencja
Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki
Przewodniczący
Konferencji Episkopatu Polski

Papież Franciszek, powiadomiony o obchodach 25-lecia istnienia «Radia Maryja* w Polsce, jednoczy się duchowo z Twórcami, Słuchaczami oraz Uczestnikami jubileuszowych uroczystości.

Jego Świątobliwość dziękuje Bogu za wszelkie dobro, jakie w tym ćwierćwieczu zrodziło się w sercach ludzkich dzięki radiowemu przekazowi ewangelicznych treści, nauczania Magisterium Kościoła, informacji o życiu Wspólnoty wierzących w Chrystusa na całym świecie oraz dzięki modlitwie, w której w sposób szczególny uczestniczą ludzie chorzy i w podeszłym wieku. Życzy, aby „Radio Maryja», dzięki współpracy Ojców Redemptorystów z różnymi kręgami kościelnymi pod przewodnictwem Episkopatu, było skutecznym środkiem ewangelizacji, nośnikiem ponadczasowych wartości ludzkich.

Niech ta rozgłośnia będzie środowiskiem rozwoju chrześcijańskiej duchowości i kultury, twórczym orędownikiem jedności wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli.

Ojciec Święty, zawierzając Maryi, Gwieździe Nowej Ewangelizacji, całą Rodzinę Radia Maryja z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

Pietro Kard. Parolin Sekretarz Stanu

RIRM

 

 

drukuj