fot. PAP/EPA

Drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Bułgarii

Papież Franciszek kontynuuje dziś wizytę apostolską w Bułgarii. W drugim dniu swojej podróży Papież odwiedzi obóz dla uchodźców.

Centralnym punktem dnia będzie Msza św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w miejscowości Rakowski. Ojciec Święty spotka się też ze wspólnotą katolicką w kościele św. Michała Archanioła.

Podróży apostolskiej papieża Franciszka towarzyszy hasło „Pokój na ziemi”. Stanowi ono nawiązanie do encykliki Jana XXIII z 1963 r. – wskazuje ks. prof. Marek Chmielewski, teolog, kierownik Katedry Duchowości KUL.

Jana XXIII, który jeszcze jako arcybiskup Angelo Roncalli w latach 1925-1935 był nuncjuszem apostolskim właśnie w Bułgarii. Bardzo charakterystyczna jest myśl przewodnia papieskiej wizyty. Papież – zgodnie z duchem swojego pontyfikatu, w nawiązaniu do swojego wielkiego patrona św. Franciszka z Asyżu – jedzie z orędziem pokoju; chce w Bułgarii, w krajach bałkańskich umacniać pokój, który jest tam bardzo kruchą rzeczywistością. Chce wesprzeć także obecnych tam w znikomej mniejszości katolików. Chce zanieść im pokój – zaznacza ks. prof. Chmielewski.

Z Bułgarii jutro papież Franciszek uda się z jednodniową pielgrzymką do Macedonii Północnej.

Poszczególne punkty transmitują Radio Maryja i TV Trwam [zobacz więcej].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl