fot. twitter.com/KUKIZ15

Kukiz’15 złoży w tym tygodniu w Sejmie projekt ustawy ws. ochrony mienia bezspadkowego

Politycy Kukiz’15 mają złożyć w tym tygodniu w Sejmie projekt ustawy ws. ochrony mienia bezspadkowego.

Przepisy mają być odpowiedzią na amerykańską Ustawę 447. Chodzi o zabezpieczenie Polski przed ewentualnymi roszczeniami żydowskimi. Eksperci zwracają uwagę, że tzw. ustawa Just Act jest prawem obowiązującym na terenie Stanów Zjednoczonych i nie możemy jej ignorować.

Socjolog Grzegorz Wiński przypomina jednocześnie, że sprawę rekompensat za wywłaszczony majątek regulowały umowy podpisane już ponad pół wieku temu.

Należy przypomnieć, że władze PRL w 1960 r. podpisały umowę z USA dotyczącą rekompensat pieniężnych za znacjonalizowany majątek obywateli Stanów Zjednoczonych. Ta umowa jest nadal wiążąca. Podpisana została ona z resztą nie tylko z USA, ale i z rządami państw zachodnich. One do tej pory obowiązują. Umowa ta w pewnym sensie wyczerpuje część roszczeń obywateli USA narodowości żydowskiej. Ona nadal w pełni obowiązuje i powinna być respektowana – zaznacza Grzegorz Wiński.

Obecny rząd zapewnia, że nie wypłaci ani złotówki. Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska żadnych zobowiązań wojennych nie ma – i to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości. Dodał, że to nam należy zapłacić [zobacz więcej].

Sprawa tzw. ustawy Just Act budzi ogromne kontrowersje w Polsce. Już 11 maja w Warszawie odbędzie się manifestacja pod hasłem Stop 447. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl