Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zaakceptowała projekt #ZatrzymajAborcję

Obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję zyskał pozytywną opinię sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W najbliższą środę projektem, zakazującym zabijanie niepełnosprawnych dzieci poczętych, zajmie się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka miała dziś odpowiedzieć na proste pytanie: czy zabijanie niepełnosprawnych dzieci jest do pogodzenia z prawami człowieka i czy jest do pogodzenia ze sprawiedliwością. Ja nie wierzę, żeby to było możliwe – mówiła przed komisją Kaja Godek, pełnomocnik komitetu #ZatrzymajAborcję, pod którym w ciągu dwóch i pół miesiąca podpisało się ponad 800 tysięcy Polaków.

– Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że aborcja jest brutalnym morderstwem i nie chce tego morderstwa. Pani poseł Osos, która krytykowała inicjatywę #ZatrzymajAborcję, pani została wybrana przez 5 tys. 700 wyborców. W pani okręgu wyborczym 10 tys. osób podpisało się pod inicjatywą. Chcę powiedzieć, że osoby takie jak Pani nie reprezentują elektoratu swego okręgu – mówiła Kaja Godek.

Ostatecznie komisja głównie głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości zaakceptowała projekt #ZatrzymajAborcję.

– Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu odpowiedziało się szesnastu posłów, przeciw było dziewięciu, nikt się nie wstrzymał, głosowało dwudziestu pięciu posłów. Stwierdzam, że komisja pozytywnie zaopiniowała projekt – akcentował Mirosław Piotrowski z PiS.

Opinia trafi do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, której szefuje poseł  Bożena Borys-Szopa z PiS. Komisja zbierze się w najbliższą środę. Trudno jednak spodziewać się, aby na tym posiedzeniu posłowie zdecydowali o przekazaniu obywatelskiego projektu do drugiego czytania w Sejmie.

– Pani Borys-Szopa uważa, że należy czekać na liczne opinie, także rządowe. Dochodzą także sygnały, że niektórzy członkowie komisji uważają, że należy czekać na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. To jest droga donikąd. To jest proste pytanie. Czy zabijanie dzieci można pogodzić z polityką prospołeczną i rodzinną prowadzoną przez państwo? – wskazała Kaja Godek.

Niestety za rządów Zjednoczonej Prawicy to już trzecia próba nakłonienia większości sejmowej do zwiększenia prawnej ochrony życia człowieka. Trudno jest zrozumieć, dlaczego obecnie posłowie PiS, którzy od lat deklarowali poparcie dla działań chroniących życie, dziś zapominają o swych obietnicach – stwierdził Jacak Kończal, który zbierał podpisy pod projektem ustawy #ZatrzymajAborcję” w Gdańsku.

– Niestety z przykrością stwierdzam, że życie ludzkie, życie tych dzieci jest na szali politycznych gier i intryg bardzo nisko wycenianych. Bardzo nas to smuci, bo oczekujemy, że ta dobra zmiana będzie lepszą zmianą niż do tej pory – akcentował Jacek Kończal.

Nie ma lepszego momentu niż 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II na zwiększenie ochrony ludzkiego życia w Polsce.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl