Trwają prace ws. in vitro. M. Jurek: Prawo nie może być ignorowane

Prace nad ustawodawstwem dotyczącym in vitro muszą się toczyć w kontekście obowiązującego prawa, nie może być ono ignorowane. Z takim apelem zwrócili się do Sejmu europoseł Marek Jurek ze Zjednoczonej Prawicy oraz przedstawiciele środowiska pro-life.

Podczas konferencji prasowej Marek Jurek akcentował, że Sejm nie powinien dyskutować nad tym, w jakim zakresie tzw. zarodki nadliczbowe mogą być chronione, tylko zgodnie z prawem powinien chronić tą kategorię dzieci.

Europoseł wskazał też, że tej sprawie poświęcona był uchwała Sejmu z 2006 r. oraz projekt rezolucji sejmowej, który od trzech lat oczekuje na pierwsze czytanie.

Prace nad ustawodawstwem o in vitro muszą toczyć się w kontekście obowiązującego prawa. Nie może być tak, że prawo jest ignorowane, że niewygodne projekty aktów parlamentarnych są odrzucane tylko dlatego, że są nie na rękę lobby in vitro albo jakimś innym niskim względom – podkreślił Marek Jurek.

W piątkowym bloku głosowań posłowie będą decydować o rządowym projekcie ustawy, która ma uregulować m.in. zasady stosowania zapłodnienia metodą in vitro.

Projekt umożliwia skorzystanie z procedury in vitro małżeństwom, ale także osobom pozostającym w konkubinacie. Ponadto zakłada eugeniczną selekcję ludzkich embrionów i umożliwia poczęcie na szkle komórek rozrodczych po śmierci „dawcy”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl