Posłowie wysłuchają informacji o programie „Bezpieczna PLUS”

Posłowie wysłuchają dziś informacji ministra edukacji na temat Programu „Bezpieczna PLUS”. Rządowy program na lata 2015-2018 dotyczy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z przedszkola i szkół podstawowych.

Program dotyczy czterech sfer bezpieczeństwa dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych: cyberprzestrzeni, czasu wolnego od zajęć szkolnych (m.in. udziału w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych), szkoły, bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji edukacji, poseł PiS, Sławomir Kłosowski nie pokłada jednak nadziei w nowym projekcie, który – jak mówi – jest kontynuacją programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” i już raz poniósł klęskę.

– Nie zmieni tego nominacja nowej osoby na stanowisko ministerialne; nie zmieni tego nazwa zmiany programu. Może to zmienić zmiana podejścia do bezpieczeństwa na terenie szkół. Nastawienie do realizacji polityki profilaktyki agresji na terenie szkoły. Natomiast na to wszystko się nie zanosi. (…) To są jednak przedwyborcze, propagandowe chwyty PO; jak ta informacja rządu. Oni będą się pewnie chwalić nie wiadomo czym, bo wystarczy spojrzeć w dokumenty. Wystarczy spojrzeć w badania kontroli NIK ws. bezpieczeństwa w szkołach. Tam drzemie prawda, a ta prawda jest zatrważająca – zaznacza poseł Kłosowski.

NIK podał w ubiegłorocznym raporcie, że  program „Bezpieczna i przyjazna szkoła” zakończył się niepowodzeniem. Kontrolerzy wskazywali m.in., że w szkołach nasilają się „tradycyjne” formy przemocy słownej i fizycznej, a dodatkowo rozwijają się nowe w cyberprzestrzeni.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl