Para prezydencka z wizytą w Watykanie

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udają się dziś z oficjalną wizytą do Watykanu. Z Ojcem św. Franciszkiem para prezydencka spotka się w poniedziałek. Prezydent odznaczy także polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej.

Oficjalną wizytę prezydent rozpocznie od udziału w niedzielnej Eucharystii sprawowanej w Bazylice św. Piotra przy grobie św. Jana Pawła II. Następnego dnia para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez Papieża.

Minister Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP, podkreśla, że wizyta prezydenta – oprócz wymiaru duchowego – będzie miała także wymiar dyplomatyczny.

– Jest to spotkanie z głową państwa – papieżem Franciszkiem. Pan prezydent będzie chciał poruszyć sprawy o znaczeniu globalnym – przede wszystkim sprawy dotyczące pokoju na świecie, prześladowań chrześcijan, sprawy dotyczące uchodźców, migracji. To spotkanie będzie miało również wymiar spotkania z głową Kościoła. Pan prezydent będzie chciał poruszyć temat, który jest bardzo ważny dla naszej ojczyzny, a mianowicie Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie – informuje minister Małgorzata Sadurska.

Prezydent spotka się także z sekretarzem stanu ks. kard. Pietro Parolinem. Ponadto wręczy odznaczenia polskim duchownym, m.in. ks. kard. Stanisławowi Ryłce i ks. abp. Zygmuntowi Zimowskiemu. Wieczorem będzie także rozmawiał z Polonią mieszkającą we Włoszech.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl