Ostatni dzień wizyty pary prezydenckiej we Włoszech

Prezydent Andrzej Duda zakończy dziś oficjalną wizytę we Włoszech. Para prezydencka w 72. rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino weźmie udział w uroczystościach na wzgórzu. Prezydent spotka się także z weteranami.

Wczoraj Andrzej Duda wygłosił wykład w Akademii Obrony NATO. Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP apelował o wzmocnienie wschodniej flanki NATO.

Prezydent zastrzegł, że Polska ma również swoje obowiązki wobec Sojuszu. Nie chcemy być tylko odbiorcą bezpieczeństwa, ale także i tym, który to bezpieczeństwo niesie – zastrzegł.

– Będziemy się starali działać na tyle, na ile jako Polska (biorąc pod uwagę także i nasze warunki) możemy sobie pozwolić. Oczywiście podchodzimy do wszystkich kwestii związanych z Sojuszem Północnoatlantyckim bardzo odpowiedzialnie, wydajemy 2 proc. naszego PKB na cele wojskowe. Tutaj tym głównym celem jest modernizacja polskiej armii, jej unowocześnienie, dokonanie zakupów nowoczesnego sprzętu, ale nie ukrywam, że także naszym oczekiwaniem jest to, aby wojska sojusznicze znalazły się na terenie Polski (…) i by ich obecność miała charakter permanentny. To może być rotacja, ale chciałbym, żeby ta rotacja miała permanentny charakter – podkreśliła głowa polskiego państwa.

Prezydent Andrzej Duda przed lipcowym Szczytem NATO w Warszawie prowadzi rozmowy z członkami Sojuszu. Zabiega on o poparcie dla stałej obecności sił NATO na wschodniej flance.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl