fot. PAP/Rafał Guz

Rząd PiS podsumował pierwsze pół roku swojej działalności

Rząd premier Beaty Szydło podsumował pierwsze sześć miesięcy swojej działalności. Ministrowie przedstawiali także plany poszczególnych resortów na najbliższe miesiące.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wśród osiągnięć swojego resortu wymieniła wdrożenie programu „Rodzina 500 plus”.

Wicepremier i Minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że od początku roku udało się przyciągnąć do Polski inwestycje o wartości 250 mln euro.

Minister finansów Paweł Szałamacha wkrótce ma przedstawić pakiet ustaw regulujących rynek hazardu, a także ustaw dotyczących uszczelnienia poboru podatku VAT.

Szef resortu obrony Antoni Macierewicz zapowiedział natomiast wzmocnienie polskiej armii do 150 tys. żołnierzy.

Pod koniec maja Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa przedstawi Narodowy Program Mieszkaniowy zapowiedziała premier Beata Szydło.

– Po długim weekendzie program mieszkaniowy zostanie zaprezentowany i zostanie skierowany na posiedzenie Rady Ministrów tak, żeby pan minister mógł zaprezentować już szczegóły. To jest nasze kolejne zobowiązanie w stosunku do polskich rodzin. Wywiązaliśmy się i realizowany jest już w tej chwili program „Rodzina 500 plus”, teraz czas na „Mieszkanie plus” i pan minister Adamczyk będzie mógł państwu przede wszystkim pokazać, zaprezentować kierunki i przedstawić stosowne ustawy – powiedziała szefowa rządu.

Ministrowie przez blisko 5 godzin podsumowywali pół roku prac w resortach. Dziś prace gabinetu premier Beaty Szydło ma ocenić Nowoczesna Ryszarda Petru. Z wypowiedzi polityków tej partii wynika, że skupią się oni na gospodarce.

Politycy Platformy Obywatellskiej już wczoraj podkreślali, że pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości to „antydemokratyczna rewolucja”, agresywne traktowanie opozycji, a także niszczenie Trybunału Konstytucyjnego i niezależności instytucji.

RIRM

drukuj