Rząd PiS podsumował pierwsze pół roku swojej działalności

Rząd premier Beaty Szydło podsumował pierwsze sześć miesięcy swojej działalności. Ministrowie przedstawiali także plany poszczególnych resortów na najbliższe miesiące.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska wśród osiągnięć swojego resortu wymieniła wdrożenie programu „Rodzina 500 plus”.

Wicepremier i Minister rozwoju Mateusz Morawiecki poinformował, że od początku roku udało się przyciągnąć do Polski inwestycje o wartości 250 mln euro.

Minister finansów Paweł Szałamacha wkrótce ma przedstawić pakiet ustaw regulujących rynek hazardu, a także ustaw dotyczących uszczelnienia poboru podatku VAT.

Szef resortu obrony Antoni Macierewicz zapowiedział natomiast wzmocnienie polskiej armii do 150 tys. żołnierzy.

Pod koniec maja Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa przedstawi Narodowy Program Mieszkaniowy zapowiedziała premier Beata Szydło.

– Po długim weekendzie program mieszkaniowy zostanie zaprezentowany i zostanie skierowany na posiedzenie Rady Ministrów tak, żeby pan minister mógł zaprezentować już szczegóły. To jest nasze kolejne zobowiązanie w stosunku do polskich rodzin. Wywiązaliśmy się i realizowany jest już w tej chwili program „Rodzina 500 plus”, teraz czas na „Mieszkanie plus” i pan minister Adamczyk będzie mógł państwu przede wszystkim pokazać, zaprezentować kierunki i przedstawić stosowne ustawy – powiedziała szefowa rządu.

Ministrowie przez blisko 5 godzin podsumowywali pół roku prac w resortach. Dziś prace gabinetu premier Beaty Szydło ma ocenić Nowoczesna Ryszarda Petru. Z wypowiedzi polityków tej partii wynika, że skupią się oni na gospodarce.

Politycy Platformy Obywatellskiej już wczoraj podkreślali, że pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości to „antydemokratyczna rewolucja”, agresywne traktowanie opozycji, a także niszczenie Trybunału Konstytucyjnego i niezależności instytucji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl