Włosi zaprotestowali przeciwko ideologii gender

Tysiące ludzi zgromadziło się w sobotę na placu przed bazyliką św. Jana na Lateranie, chcąc pokazać piękno rodziny, ale także protestować przeciw szkodliwej ideologii gender i promowaniu dewiacji. Manifestację „Stop gender w szkole” poparł Watykan. Jej organizatorem był komitet „Ratujmy nasze dzieci”.

Na zachodzie trwa demontaż cywilizacji chrześcijańskiej. Do szkół wprowadza się nie mającą podstaw naukowych ideologię gender. Lobby homoseksualne agresywnie działa na rzecz prawnego zrównania dewiacyjnych związków z małżeństwami, włączając w to adopcję dzieci.

– Jako zawodowy filozof musiałem studiować setki różnych ideologii, filozofii  i koncepcji i muszę powiedzieć, że w homo-ideologii i gender-ideologii mamy do czynienia z kłamstwem na niebywałym poziomie. Dlatego temu trzeba się sprzeciwiać – stwierdza ks. prof. Dariusz Oko.

Włoscy katolicy zdecydowanie protestują przeciw niszczeniu rodzin, demoralizacji dzieci i burzeniu porządku opartego na prawie naturalnym.

– Bardzo się cieszymy, że ludzie wychodzą na ulice w obronie tradycyjnych wartości, tradycyjnej rodziny, przeciwko propagandzie homoseksualnej. Mamy do czynie z takimi protestami nie tylko w Rzymie. Ja byłam na proteście w Stuttgarcie, gdzie te protesty są powtarzane – powiedziała Magdalena Czarnik z  Inicjatywy Stop Seksualizacji Naszych Dzieci.   

Szczególnie groźne są próby narzucenia ideologii gender właśnie dzieciom.

– Organy międzynarodowe coraz bardziej naciskają na wprowadzenie tych genderowych programów, ustaw na państwa, w odpowiedzi na to rodzą się manifestacje rodziców. Głównym punktem zapalnym są programy edukacji szkolnej, które wchodzą we wszystkich państwach Europy – wskazuje Magdalena Trojanowska, szefowa inicjatywy „Stop seksualizacji naszych dzieci”.

We Włoszech ma zostać przyjęta szkodliwa ustawa, która narzuci obowiązkowe wprowadzenie nauczania  ideologii gender od przedszkola po uniwersytet. Dąży się do tego, by weszła w życie już po wakacjach. Dlatego marsze w obronie wartości są potrzebne – mówi profesor Janusz Kawecki.

– Myślę, że one wszystkie są wyrażeniem perswazji wobec deprawatorów naszego życia rodzinnego – ocenia prof. Janusz Kawecki.  

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny ks. abp Vincenzo Paglia w przesłaniu popierającym manifestację „Stop gender w szkole” wskazuje, że ,, z pełną odpowiedzialnością za naszą przyszłość musimy ukazywać dzieciom i młodzieży, a także całemu światu, bogactwo i wielkość rodziny chrześcijańskiej”.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj