„Pomóż ocalić życie bezbronnemu” – konkurs pro life

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka po raz 12. organizuje konkurs im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, pod tytułem: „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Myślą przewodnią konkursu jest obrona życia.

Przedsięwzięcie adresowane jest do młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. Uczestnicy mają przygotować prace w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i multimedialnej.

Do udziału w konkursie zachęca dr inż. Antoni Zięba. Celem jest popularyzacja obrony życia ludzkiego wśród młodego pokolenia – wyjaśnia prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Serdecznie zachęcamy młodzież szkół ponadpodstawowych do uczestniczenia. Dla każdego jest jakaś możliwość kreatywnej działalności na rzecz obrony życia. Prace zgłoszone do konkursu są później wykorzystywane w naszej prasie katolickiej. Życzymy młodym sukcesu i satysfakcji z kreatywnej działalności na rzecz ochrony życia każdego człowieka – wskazuje dr inż. Antoni Zięba.  

Prace można zgłaszać do 15 lutego 2016 r. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 19 marca przyszłego roku, podczas Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasnej Górze. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.pro-life.pl

RIRM

drukuj